یکشنبه، فروردین ۲۸، ۱۳۸۴

پيامی به مهدی کروبی

جناب آقای کروبی، چندی پيش آقای عماد الدين باقی اعلام کردند که در رقم صدهزار يا هفتادهزار شهيد که شما و آقای خمينی در ايام پس از انقلاب اسلامی به نظام شاهنشاهی نسبت داده بوديد اغراق شده بوده و رقم واقعی در حدود سه الی چهار هزار نفر است. لطفا در اين مورد توضيح دهيد.

همچنين، در مورد طرح توزيع پول نفت، که اخيرا در مصاحبه ی شما با روزنامه ی شرق اعلام شد، بسيار طرح خوبی است و ظاهرا ريشه ی اين طرح به سازمان مديريت و برنامه ريزی در زمان آقای ستاری فر برمی گردد، اما چند نکته ی ظريف برای تکميل اين طرح فوق العاده خوب خدمتتان عرض می کنم:

1. ريشه ی فساد و همچنين ريشه ی استبداد در ايران اکنون پول نفت است که بدون نظارت مردمی در اختيار حکومت مرکزی قرار دارد. اگر شما بتوانيد اين طرح را با حمايت مردمی اجرا کنيد، پا روی گلوی استبداد نهاده ايد. اما برای تکميل اين طرح لازم است نظام مالياتی قدرتمند و سالمی مستقر شود. در اکثر کشورهای اروپايی ماليات بر مصرف يا VAT محل اصلی درآمد دولت است. تمام اجناس يک قيمت بدون ماليات دارند و به محض خريد، ميزان ماليات(که بنا به نوع جنس متفاوت است و اجناس ضروری ماليات کمتر و اجناس تجملی ماليات بيشتر دارند) به قيمت جنس افزوده می شود، و فروشنده موظف است مجموع اين مالياتهای بر مصرف را به دولت تحويل دهد. فوايد اين کار، آن است که توليد مشمول ماليات نيست و تشويق می شود در حالی که مصرف، و بخصوص مصرف کالاهای لوکس مشمول مالياتهای سنگين می شود. بدين ترتيب مردم به توليد گرايش می يابند.

2. برای آن که مالياتهای مأخوذه هم مثل زمان شاه صرف خريدهای نظامی سنگين و طرحهای بلندپروازانه به سمت تمدن بزرگ نشود، يا مانند الآن صرف توسعه بيهوده و جنجال برانگيز طرحهای هسته ای، لازم است طرح ديگری به طرح فعلی ضميمه شود، و آن «مصرف قسمت عمده ی ماليات در محل اخذ آن» است. برای مثال ماليات اخذ شده از يک محله شهر تهران، بايد تا حدود 90 درصد در همان محله صرف شود و 10 درصد بقيه به شهرداری منطقه اختصاص يابد، و در شهرداری منطقه نيز 90 درصد درآمدها در همان منطقه و 10 درصد به شهرداری کل برسد. در نهايت، دولت مرکزی بخش بسيار کوچکی از درآمدهای مالياتی را دريافت خواهد کرد که به خاصه خرجی و بلندپروازی و «کمک به مردم مظلوم فلسطين» نمی رسد و بواقع خرج کارهای ضروری مردم ايران خواهد شد؛ پس ريشه ی استبداد به طور طبيعی در اثر اين اصلاح اقتصادی خشک خواهد شد. مزيت ديگر اين طرح آن است که رغبت مردم به دادن ماليات، و حتی کمکهای اضافه افزون خواهد شد چرا که اين پولها در محل زندگی آنان و جلوی چشم خرج می شود نه در راه تبليغ اسلام در گوآتمالا.

3. طرح مورد نظر شما شايد تا چندی پيش ممکن نبود، اما اکنون به يمن رشد سيستمهای اطلاعاتی الکترونيکی ممکن شده است. پس بايد رشد و توسعه ی دانش کامپيوتر و شبکه های کامپيوتری در جهت اين طرح مد نظر شما باشد، و اندک اندک اقتصاد الکترونيکی در کشور رشد يابد.

4. همچنين، برای اين که اين طرح مشوق رشد بيشتر جمعيت نباشد، بايد آن را تنها محدود به دوره ای خاص کرد. شما خود نيز اشاره کرده ايد که هر فرد ايرانی بالای 18 سال مشمول اين طرح خواهد بود.

در نهايت، بايد عرض کنم که بنده سال گذشته طرح مشابهی را به چند مرکز فرستادم و پاسخ شنيدم که چنين طرحی پيش از من داده شده است. به هر صورت، بهتر است به منشأ و مبدأ اين طرح نيز اشاره کنيد تا گمان نکنند از طرحهای دم انتخاباتی است.

5 comments:

ناشناس گفت...

آقا امين سلام،
من عاشق فردی بودم، وقتی از ایدز مرد فهميدم که همجنسگرا بوده. خلاصه اینکه کلی قصه خوردم، نه برای اینکه مرد بلکه برای اینکه گی بود. بعد هم با هموفبيای خودم کنار اومدم...شوخی ميکن بنده مشکلی با همجنسگرايی ندارم
Sibil

سينا هدا گفت...

) امين عزيز!
همانطور كه به هاله ي گرامي گفتم:
اين حركتي منفعلانه و انفرادي (مثل دفعات قبل)نيست بلكه با تفسير قبلي مردم و اعتقاد به راي قرمز دادن صورت خواهد گرفت.حتما لازم است كه مردم با عزم قبلي نسبت بدان واكنش نشان دهند.
دراينصورت چيزي از منظر همگان پنهان نمانده و نتيجه ي آن توسط هيچ مقام و دستگاهي از جمله تلويزيون قابل كتمان نيست.
بمنظور پيشگيري از تكرار مكررات، به شما پيشنهاد ميكنم به كامنتهاي:
۱۲،۱۵،۲۳،۲۴،۲۵ و بويژه كامنت ۲۵و ۲۶ در وبلاگ شبح به آدرس ذيل مراجعه كنيد:


2) در مورد طرح پرداخت پول نقد به مردم منهم طرحي داشتم كه حدود دو سال پيش در نشريه سپيد سياه مطرح كردم منتهي با اين توجيه كه بهاي حضور مردم در شوراهاي محلات باشد. تا مردم با تمرين دموكراسي در شوراهاي محلات به نوعي تفكر و انتخاب كردن و مسئوليت پذيري اجتماعي را تجربه كرده و مشاركت پذير شوند و ما اين مبلغ را از محل صندوق بادآورده ي ارزي تامين كنيم. كه حساب كتابش هم در همانجا به اختصار بيان شد.


http://66.36.230.31/mt/mt-coment.cgi?entry_id=36806

ناشناس گفت...

Amin,
Hi I just read my pervious comment. I did not love someone who was gay. I loved Freddie from the band Queen when I was a teenager. Fardi=Freddie. I wanted to thank you for your support in the comment section of my bolg and ask you: who are you? Do I know you? Email me if you wish to answer these questions.
Best
sibil

چهار سو گفت...

بررسی وعده ها و گفته های کاندبداها کار بسیار عاقلانه و خوبیست لطفا ادامه دهیم!! (همه وبلاگ دارها) حتی پس از انتخابات که این زبان جدید و گویا را نتوان بریدن

Sibil گفت...

امين اقا همين الان $12 خرج هالو اسکن کردم که شما با خيال راحت اینجا کامنت بگذاريد....
مخلص شما